Dwie eksplozje w dzielnicy rządowej Damaszku

Do dwóch eksplozji doszło rano w dzielnicy rządowej Damaszku, w pobliżu siedziby Sztabu Generalnego sił zbrojnych Syrii – podała syryjska telewizja państwowa. Nie ma informacji o ofiarach. 

„Dwa wybuchy spowodowane przez terrorystów miały miejsce w stolicy w pobliżu siedziby Sztabu Generalnego” – podała telewizja. Syryjskie media oficjalne nazywają terrorystami powstańców walczących od ubiegłego roku z reżimem prezydenta Baszara el-Asada.

Informację o „dwóch potężnych eksplozjach” podało także Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Według niego do obu wybuchów doszło na silnie strzeżonym placu Umajjadów w centrum Damaszku oraz w jego pobliżu. Drugiej eksplozji miały towarzyszyć strzały z broni automatycznej.

Także Obserwatorium nie podało, czy wybuchy pociągnęły za sobą ofiary w ludziach. „Widać unoszące się wysokie słupy dymu, siła wybuchu wybiła szyby w oknach w promieniu kilkuset metrów. Na miejsce zdarzenia kieruje się obecnie wiele karetek” – podał szef Obserwatorium, Rami Abdel Rahman.

Wybuchy nastąpiły ok. godz. 7 czasu miejscowego (godz. 6 czasu polskiego). Według obecnego w Damaszku korespondenta BBC w chwilę później słychać było odgłosy strzelaniny dochodzące z miejsca wybuchów.

Konflikt wewnętrzny w Syrii między siłami prezydenta Asada a zbrojną opozycją trwa już półtora roku. Według szacunków ONZ życie straciło dotychczas ponad 20 tysięcy ludzi; według syryjskich działaczy praw człowieka liczba ofiar konfliktu zbliża się do 30 tysięcy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl