Drugie uderzenie Rosji w polskich rolników

Rosja wprowadziła embargo na reeksport polskiej produkcji roślinnej. Moskwa oskarża Polskę, że pod przykryciem reeksportu wysyła do Rosji swoje towary objęte embargiem. 

Owoce, warzywa i nasiona, które jadą do Rosji nie mogą być przewożone przez terytorium naszego kraju. Zakaz najbardziej dotknie polskich przewoźników.

Poseł Krzysztof Jurgiel, przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa powiedział, że prezydent Rosji za pośrednictwem służb, będzie robił wszystko, żeby eksport do Rosji był jak najbardziej utrudniony.

Możliwe, że po jakimś okresie znaleźlibyśmy rynki trzecie czy inne, bo ten proces szukania rynków trwa. Natomiast tutaj to rosyjskie embargo jest wojną ekonomiczną, która ma pokazać, że Polska będzie cały czas miała z Rosją kłopoty i że jest pod wpływem Rosji. Należy się spodziewać wszelkich możliwości ograniczania i walki z Polską – zaznaczył poseł Krzysztof Jurgiel.

Nowy zakaz obowiązuje od szóstego października, ale rosyjskie służby prasowe dopiero teraz poinformowały o jego wprowadzeniu.

 RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl