DRK: co najmniej 8 ofiar śmiertelnych katastrofy pociągu

W wypadku pociągu towarowego wiozącego benzynę, do którego doszło na południowym wschodzie Demokratycznej Republiki Konga, zginęło w niedzielę co najmniej osiem osób. Ofiary to nielegalni pasażerowie – podała agencja AFP.

„Dotychczas jest osiem ofiar śmiertelnych i wielu rannych. Bilans może być dużo większy” – powiedział w rozmowie z AFP przedstawiciel władz regionalnych prowincji Lualaba, Jean-Marie Tshizainga.

Z kolei sponsorowane przez ONZ radio Okapi pisze na stronie internetowej o 33 ofiarach śmiertelnych.

Do katastrofy doszło na dworcu Buyofwe, ok. 30 km od Lubudi w prowincji Lualaba, w górniczym regionie Katanga. Lokomotywa ciągnęła 13 wagonów, w tym cysterny z benzyną. Gdy pociąg się wykoleił, cysterny zapaliły się. W pociągu znajdowali się pasażerowie, którzy dostali się tam nielegalnie.

„Wykoleił się pociąg towarowy, który przeznaczony jest jedynie do przewozu towarów” – podkreślił przedstawiciel kongijskich kolei (SNCC) Sylvestre Ilunga Ilukamba.

W wyniku podobnego wypadku z 22 kwietnia 2014 r., gdy także w Katandze wykoleił się pociąg towarowy, zginęło ponad 130 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl