Polska w obszarze obniżonego ciśnienia

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, Ukraina i wschodnia Rosja będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Włochami, Bałkanami, Finlandią i centralną Rosją. Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia. Napływać będzie chłodne polarne morskie powietrze.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 993 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże, na zachodzie kraju większe przejaśnienia. Opady deszczu, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie na północnym zachodzie krup śnieżnych. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach opady śniegu: w Sudetach powyżej 600 m n.p.m., w Karpatach początkowo powyżej 1600 m n.p.m. później powyżej 1200 m n.p.m. Prognozowana suma opadów w górach do 15 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 do 10 cm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 4 st. do 8 st., na południowym wschodzie do 10 st., na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich od 2 st. do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, na południowym wschodzie zmienny. Wysoko w górach wiatr porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, na zachodzie kraju większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich i w górach śniegu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -1 st. do 2 st., w rejonach podgórskich około -3 st., w Wielkopolsce i na Kujawach spadek temperatury przy gruncie do -2 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami na zachodzie i południu kraju opady deszczu i mżawki, w rejonach podgórskich i w górach śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 3 st. do 6 st., na wybrzeżu do 7 st., w rejonach podgórskich od 0 st. do 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na północny i północno-zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Miejscami możliwe mgły. Temperatura minimalna 0 st., przy gruncie spadki temperatury do -2 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.

Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl