fot. PAP/EPA

Doradca ukraińskiego prezydenta: Ukraińskie siły zlikwidowały kolejnego rosyjskiego generała

Ukraińskie siły zlikwidowały generała Jakowa Riezancewa, kolejnego rosyjskiego wojskowego wysokiej rangi – poinformował doradca prezydenta Ukrainy, Ołeksij Arestowycz.

Ołeksij Arestowycz przekazał, że generał zginął na lotnisku w Czornobajiwce w obwodzie chersońskim, na południu Ukrainy. Wojska rosyjskie, które wykorzystują to lotnisko jako bazę dla śmigłowców, poniosły tam duże straty.

Generał Jakow Riezancew dowodził 49. ogólnowojskową armią Południowego Okręgu Wojskowego. Jak wskazał serwis Hromadske, gen. Jakow Riezancew walczył też w Syrii.

Serwis podsumował, że to już siódmy rosyjski generał, który zginął od początku zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę.

Ołeksij Arestowycz podkreślił, że sytuacja na frontach nie uległa szczególnej zmianie w ciągu minionej doby. Wskazał też, że Sztab Generalny i wywiad odnotowują niski poziom morale rosyjskich wojsk. Połowa składu jednego z pułków odmówiła udziału w działaniach zbrojnych – poinformował Ołeksij Arestowycz.

Według niego orientacyjne straty Rosjan wynoszą 16,1 tys. ludzi. 

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl