PAP/EPA

Donald Trump spotka się 22 maja z prezydentem Korei Płd.

Prezydent USA spotka się 22 maja w Białym Domu z prezydentem Korei Płd. Mun Dze Inem – poinformował w piątek Biały Dom. Spotkanie odbędzie się na krótko przed historycznym szczytem, podczas którego Donald Trump ma spotkać się z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem.

„Prezydent Donald Trump i prezydent Mun Dze In będą kontynuować swoją bliską współpracę dotyczącą wydarzeń na Półwyspie Koreańskim po szczycie międzykoreańskim 27 kwietnia” – głosi komunikat Białego Domu przekazany przez rzeczniczkę Sarah Huckabee Sanders.

Sarah Sanders poinformowała, że jednym z tematów rozmów będzie zbliżający się szczyt Donald Trump – Kim Dzong Un, którego termin przewidywany jest obecnie na koniec maja, lub początek czerwca.

W piątek prezydent Stanów Zjednoczonych poinformował, że ustalono już datę i miejsce jego spotkania z Kim Dzong Unem oraz, że informacje te zostaną wkrótce ogłoszone.

Wcześniej Donald Trump sugerował na Twitterze, że jego spotkanie z Kim Dzong Unem mogłoby się odbyć w Domu Pokoju w Panmundżomie na granicy między obiema Koreami, czyli tam, gdzie Kim Dzong Un spotkał się z Mun Dze Inem. Według amerykańskiego prezydenta, Singapur również ma szansę zostać gospodarzem spotkania.

PAP/RIRM

drukuj