Donald Trump o priorytetach polityki wojskowej USA

Donald Trump określił priorytety polityki wojskowej Stanów Zjednoczonych. Jako cel stawia pokonanie terroryzmu i zniszczenie samozwańczego Państwa Islamskiego.

Już podczas kampanii wyborczej Donald Trump zapowiadał odbudowanie silnej armii Stanów Zjednoczonych. Prezydent elekt podkreślał, że jego kraj będzie unikał interwencji w konflikty międzynarodowe, a zamiast tego skoncentruje się na pokonaniu terroryzmu.

– Musimy skupić się na pokonaniu terroryzmu niszcząc ISIS. Każdy naród, który podziela te cele będzie naszym partnerem w tej misji. Nie będziemy o tym zapominać. Chcemy wzmocnić wszystkie przyjaźnie i szukać nowych znajomości. Zamiast sztywnego dogmatu mamy kierować się chęcią promowania stabilności na naszej ziemi. Ta destrukcja i chaos muszą wreszcie dobiec końca – wskazał Donald Trump.

Prezydent elekt dodał, że zamiast inwestować w wojnę, Ameryka powinna przeznaczyć pieniądze na budowanie sieci dróg, mostów i lotnisk. Mimo to, Donald Trump chce zwiększyć wydatki na wojsko.

– Budujemy nasze wojsko nie jako akt agresji, lecz jako akt jej zapobiegania. Możemy budować broń nie po to, żeby szukać konfliktu, ale w celu jego uniknięcia. Chcemy być silni. Krótko mówiąc: szukamy pokoju poprzez siłę – zaznaczył prezydent elekt USA.

Donald Trump zobowiązał się do uzyskania zgody Kongresu, by podnieść wydatki na obronę.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl