Dominacja Niemiec coraz bardziej widoczna

Europejski Mechanizm Stabilizacyjny jest zgodny z Konstytucjąorzekł Niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe. Oznacza to, że Niemcy mogą ratyfikować traktat o europejskim funduszu ratunkowym, jeśli zostanie zagwarantowane, że ich udział finansowy nie przekroczy 190 mld euro.

 

Ekonomista i poseł Zbigniew Kuźmiuk mówi, że dominacja Niemiec jest coraz bardziej widoczna. Dodał, że należy doprowadzić do tego, aby i w naszym kraju Polacy wypowiedzieli się czy chcą w przyszłości likwidacji państwa narodowego.

 

Sam fakt, że przez kilka miesięcy cała UE czeka na decyzje niemieckiego trybunału pokazuje jak Niemcy sś dobrze zorganizowanym krajem. Mamy do czynienia z coraz bardziej wyraźną dominacją m.in. Niemiec z kolejnymi kompetencjami, które są przekazywane do Brukseli. Najwyższy czas doprowadzić w Polsce  do tego, że by Polacy jeszcze raz się wypowiedzieli w tej sprawie. Czy chcą rzeczywiście – w zasadzie – likwidacji w przyszłości państwa narodowego i przekazania jego zasadniczych kompetencji, uprawnień do Brukseli? Czy ten poziom integracji na jaki zgodzili się roku 2004 wystarczy. Moim zdaniem w Polsce powinna się zacząć debata na ten temat – powiedział Zbigniew Kuźmiuk.

 

Wyrok ogłosił w Karlsruhe prezes trybunału Andreas Vosskuhle. Sędziowie odrzucili wnioski o wstrzymanie procesu ratyfikacji Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego do czasu merytorycznego rozpatrzenia skarg konstytucyjnych, co mogłoby potrwać wiele miesięcy.

W konsekwencji wyroku EMS, czyli stały fundusz o wartości 700 mld euro na wsparcie nadmiernie zadłużonych krajów strefy euro i jeden z kluczowych instrumentów walki z kryzysem wspólnej waluty, mógłby zacząć funkcjonować w październiku.

 

 

Wypowiedź pos. Zbigniewa Kuźmiuka:

Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl