fot. strazgraniczna.pl

Dolnośląskie: funkcjonariusze SG po pościgu zatrzymali auto, w którym było 4 kg metamfetaminy

Niemal 4 kg metamfetaminy znaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej w samochodzie, który został zatrzymany po pościgu w powiecie zgorzeleckim na Dolnym Śląsku. Kierowca i pasażer auta decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

O pościgu za kierowcą audi A6 w okolicach Węglińca (Dolnośląskie), który miał miejsce 27 maja, Straż Graniczna poinformowała w środę.

Funkcjonariusz Straży Granicznej chcieli zatrzymać do kontroli samochód na niemieckich numerach rejestracyjnych.

„Kierowca widząc funkcjonariuszy przyśpieszył; uciekając doprowadził do kolizji i uszkodzenia pojazdu Straży Granicznej” – powiedziała rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak.

Po kolizji kierowca oraz pasażer wyskoczyli z auta i zaczęli uciekać. Kierowca został zatrzymany przy ustawionej niedaleko blokadzie, a pasażer próbował uciekać do lasu.

„Podążający za nim w pościgu funkcjonariusz Straży Granicznej wyjął broń i oddał strzały ostrzegawcze. Mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony” – relacjonowała mjr Joanna Konieczniak.

W aucie funkcjonariusze znaleźli 4 kilogramy metamfetaminy o wartości ponad 400 tys. zł. Zabezpieczono również 90 tys. zł w różnych walutach.

Mężczyznom postawiono zarzuty handlu narkotykami za co grozi do 12 lat więzienia. Mężczyźni decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl