Autorstwa Apphim - Charbon, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15081409

Dodatek węglowy

Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, podpisała rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o dodatek węglowy. Na jego złożenie jest czas do 30 listopada.

Ustawa o dodatku węglowym przeszła już cały proces legislacyjny. 11 sierpnia podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Wsparcie przysługiwać będzie tym osobom,  które używają węgla do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego. Chętnych, którzy chcą skorzystać z dopłat nie brakuje. Wczoraj Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, poinformowała, że gminy przygotowywane są do rozpatrywania wniosków.

Poza tym, że obywatel musi się przygotować do złożenia wniosku, samorząd musi się też przygotować do jego skutecznego i szybkiego rozpatrzenia, bo ten krótki czas 30 dni jest w ustawie zapisany – mówiła Anna Moskwa.

To właśnie 30 dni od momentu złożenia wniosku gminy będą miały na wypłacenie świadczenia. Rozporządzenie w sprawie wzoru dokumentu jest już podpisany przez szefową resortu, o czym wczoraj w późnych godzinach poinformowała w mediach społecznościowych.

Polacy, którzy używają węgla jako surowca do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego, mogą składać wnioski w swojej gminie i otrzymać rządowe wsparcie w wysokości 3 tys. złotych – podkreśliła minister klimatu i środowiska.

Wnioski składać można do 30 listopada.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl