fot. twitter.com

Do rzecznika zawodowego izby lekarskiej wpłynął wniosek o ukaranie marszałka Senatu

Do Biura Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej wpłynęło pismo o ukaranie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, związane z jego wypowiedzią radiową – poinformowała Naczelna Izba Lekarska. Dodano, że zgodnie z przepisami rzecznik podejmie właściwe czynności.

W piątek portal TVP Info podał, że stowarzyszenie „Godność” złożyło do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej wniosek o ukaranie marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego. Portal zaznaczył, że chodzi o wypowiedź, w której polityk PO mówił o przyjmowaniu leków przeciwbólowych przez prezesa PiS.

Złożenie pisma o ukaranie marszałka Senatu potwierdziła w komunikacie przesłanym PAP Naczelna Izba Lekarska.

„Potwierdzam, że do Biura NROZ wpłynęło pismo zatytułowane >>Wniosek o ukaranie prof. dr hab. med. Tomasza Grodzkiego<<, związane z radiową wypowiedzią Marszałka Senatu” – napisano.

Dodano, że Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej zgodnie z przepisami ustawy o izbach podejmie właściwe czynności.

Kilka dni po tym, jak posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji przepisów w sprawie ustroju sądów, Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP wyraził nadzieję, że „tym projektem powstrzymamy wysadzenie w powietrze wymiaru sprawiedliwości”.

„Po tym, co się zaczęło dziać w ostatnich tygodniach, to już właściwie jest anarchia” – dodał.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, odnosząc się w Radiu Zet do wypowiedzi Kaczyńskiego, powiedział, że życzy prezesowi PiS szybkiego powrotu do zdrowia i dodał: „Jak się bierze silne leki przeciwbólowe, (to) naprawdę umysł człowieka reaguje trochę inaczej, więc na miejscu pana prezesa zająłbym się szybkim powrotem do zdrowia, do działalności i do pracy”.

Dopytywany, czy jako lekarz sugeruje, że prezes Kaczyński ma zaburzone postrzeganie rzeczywistości, bo bierze leki przeciwbólowe w związku z tym, że miał operację kolana, marszałek Senatu odparł, że wszystkie leki mają działania uboczne, przeciwbólowe również.

„Jak człowiek jest na zwolnieniu, nie powinien zajmować się pracą, a pracą prezesa Kaczyńskiego jest polityka. I powinien jak najszybciej wracać do zdrowia – czego mu szczerze życzę. Natomiast takie doraźne komentowanie, i to w sposób dość ostry, w mojej ocenie jest nieuzasadnione” – podkreślił Tomasz Grodzki.

W piśmie stowarzyszenia „Godność” do rzecznika zawodowego izby lekarskiej – jak cytuje TVP Info – zarzucono Grodzkiemu naruszenie art. 47 konstytucji, ustawy o zawodach lekarza, Kodeksu etyki lekarskiej, a także ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Jak podał portal, w piśmie wskazano m.in., że Tomasz Grodzki „nieuprawnienie pozyskując niezweryfikowane dane chorobowe prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wypowiadał się publicznie w sprawach objętych tajemnicą lekarską, co do przyjmowania przez niego leków przeciwbólowych, skutków ubocznych przyjmowanych leków, aktywności w czasie korzystania ze zwolnienia lekarskiego, publicznych rekomendacji lekarskich choremu, który nie był i nie jest jego pacjentem”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl