fot. wikipedia.org

Do Polskiej Grupy Lotniczej włączono cztery spółki

Cztery spółki lotnicze kontrolowane przez Skarb Państwa zostały włączone do Polskiej Grupy Lotniczej. W środę w kancelarii premiera podpisano umowę w tej sprawie. Do grupy wszedł m.in. nasz narodowy przewoźnik Polskie Linie Lotnicze LOT.

Prezes Polskiej Grupy Lotniczej Rafał Milczarski wskazał, że włączenie spółek do grupy to kolejny etap konsolidacji i początek integracji sektora lotniczego w Polsce. Kapitał Polskiej Grupy Lotniczej zwiększył się do ponad 2,5 mld zł – zaznaczył. Dodał, że ponad 1 mld złotych z tej kwoty to gotówka.

Chcemy zwiększać naszą pozycję i osiągać kolejne sukcesy – wskazywał prezes PLL LOT.

– Korzystając z tego, że mamy w Polsce najliczniejszy i niezwykle dynamicznie rozwijający się rynek lotniczy, chcemy – lewarując całą tę naszą pozycję w Polsce – osiągnąć sukces w całym regionie. Innymi słowy: chcemy, żeby Polska Grupa Lotnicza była ulubioną grupą lotniczą mieszkańców Środkowej Europy i mieszkańców Wschodniej Europy – powiedział Rafał Milczarski.

Polska Grupa Lotnicza została powołana do życia w styczniu bieżącego roku. W sierpniu br. prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez PGL m.in. spółki LOT. Wtorkowe włączenie spółek do PGL jest kolejnym etapem konsolidacji.

RIRM

drukuj