P. Müller: Rozważamy m.in. wariant przywrócenia resortu Skarbu Państwa

Rozważamy możliwość przywrócenia ministerstwa czy innego sposobu zarządzania zasobem państwowym, w tym spółkami Skarbu Państwa, jesteśmy na etapie analiz – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

W TVP1 rzecznik rządu był pytany o spekulacje, że wicepremier Jacek Sasin miałby zostać ministrem skarbu państwa.

„Faktycznie rozważamy możliwość przywrócenia resortu, czy innego sposobu zarządzania spółkami Skarbu Państwa, w ogóle zasobem państwowym. Jednym z wariantów jest możliwość przywrócenia tego resortu, ale to jest na etapie analiz, takiego wariantu faktycznie nie wykluczamy” – powiedział Piotr Müller.

Dopytywany o personalia podkreślił, że nie ma jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć.

Pytany o skład nowego rządu Piotr Müller zaznaczył, że już przed wyborami było jasne, że w razie wygranej PiS premierem zostanie Mateusz Morawiecki, potrzebne jest jeszcze oficjalne zatwierdzenie jego kandydatury przez Komitet Polityczny PiS.

Rzecznik rządu dodał, że z poznaniem pełnego składu gabinetu musimy wstrzymać się „mniej więcej” do czasu pierwszego posiedzenia nowego Sejmu, które odbędzie się 12 listopada.

„Faktycznie już pewne ustalenia zapadły, ale nie na wszystkich stanowiskach, w związku z tym chcemy to raczej ogłosić kompleksowo niż wyrywkowo” – powiedział Piotr Müller.

Pytany, czy na dotychczasowych stanowiskach pozostaną szefowie MON i MSWiA – Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński, odparł, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale są to bardzo dobrzy ministrowie i mają wysokie oceny.

Znaczył, że w najbliższym czasie będzie podpisywana umowa koalicyjna między PiS oraz Solidarną Polską i Porozumieniem. Mówił, że te dwa ostatnie ugrupowania miały w kończącej się kadencji po dwóch ministrów konstytucyjnych.

„Myślę, że podobny wariant będzie teraz też możliwy” – wskazał Piotr Müller.

PAP

drukuj