fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Do obwodu kaliningradzkiego trafią najnowsze systemy przeciwlotnicze Tor-M2

Do graniczącego z Polską obwodu kaliningradzkiego trafią najnowsze systemy przeciwlotnicze Tor-M2. Sprzęt do końca roku otrzyma 22. pułk rakietowy wojsk ochrony wybrzeża Floty Bałtyckiej. Według ekspertów, cytowanych przez prasę w Rosji, to odpowiedź na wzmacnianie sił NATO w Polsce oraz tarczę antyrakietową USA w naszym kraju.

Historyk wojskowości prof. Wiesław Jan Wysocki ocenia rosyjskie działania jako prowokację i chęć zastraszenia m.in. Polski.

– To jest właściwie swoisty lotniskowiec, który jest obszarem wyjątkowo uzbrojonym i wymierzonym, by straszyć państwa bałtyckie, Polskę, a także wszystkie państwa, które chciałyby jeszcze w jakiś sposób sprzeciwić się Rosji. To jest wyjątkowo agresywna, szukająca pretekstów polityka – podkreśla prof. Wiesław Jan Wysocki.

Systemy przeciwlotnicze Tor-M2 są przeznaczane do zwalczania manewrujących środków ataku powietrznego do 15 kilometrów. Mogą też razić cele na niedużej wysokości.

System stanowi odpowiedź na nowoczesne środki uzbrojenia, jak samoloty bezzałogowe i amunicję precyzyjną.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl