fot. https://twitter.com/ABartkowiak_PSP

Do kraju wracają polscy strażacy biorący udział w akcji gaśniczej we Francji

Polscy strażacy, którzy w ostatnich dniach uczestniczyli w gaszeniu pożarów we Francji, wyruszyli w drogę powrotną do kraju. Do pokonania mają ponad 1,7 tys. km. Na trasie powrotu przewidziano dwa noclegi. Do Polski dotrą prawdopodobnie w niedzielę.

Grupa 146 strażaków została skierowana w ubiegłym tygodniu w okolice Bordeaux we Francji, gdzie pomagali tamtejszym służbom w walce z żywiołem.

Starszy strażak Monika Nowakowska-Brynda z PSP wskazała, że polscy funkcjonariusze byli odpowiedzialni za szereg działań.

Strażacy zajmowali się głównie ochroną miast i miasteczek tak, aby mieszkańcy Francji mogli czuć się bezpiecznie, czyli ochroną przed powstawaniem pożarów w takich miejscach, ochroną granicy pożarów, a także dogaszaniem zarzewi ognia. Musieli wykonywać bardzo ciężką, fizyczną pracę, dlatego że przekopywali spaloną ziemię tak głęboko, aby zalać ją porządnie wodą, żeby nie pojawiały się ponownie zarzewia ognia – wyjaśniła Monika Nowakowska-Brynda.   

Misja we Francji była 37. międzynarodową akcją Państwowej Straży Pożarnej. Uczestniczyli w niej strażacy z województw zachodniopomorskiego oraz dolnośląskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl