fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Do końca sierpnia można składać wnioski o dodatek solidarnościowy

Jeszcze do końca sierpnia można składać wnioski o dodatek solidarnościowy. Świadczenie przysługuje osobom, które po 15 marca tego roku straciły pracę w związku ze skutkami pandemii koronawirusa. Do tej pory z tego tytułu wypłacono już 260 mln zł – poinformował na antenie TV Trwam wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Dodatek solidarnościowy wynosi 1,4 tys. zł miesięcznie. Środki mają pomóc bezrobotnym w trudnym dla nich czasie.

– Kto stracił pracę, a nie miał uprawnienia do zasiłku dla bezrobotnych, to może z dodatku solidarnościowego skorzystać. To była propozycja Pana prezydenta. 260 mln zł przeznaczyliśmy na to świadczenie. Prawie 200 tys. osób już z tego skorzystało, również te osoby, które miały zasiłek dla bezrobotnych i on się im albo skończył, albo był w niższej wysokości i te osoby też mogły z tego świadczenia skorzystać – zaznaczył Stanisław Szewd.

O świadczenie można wnioskować wyłącznie drogą elektroniczną, czyli na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Informacja o przyznaniu prawa do dodatku solidarnościowego lub decyzja o odmowie będą dostępne na koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl