fot. pixabay.com

Do aresztu trafił 24-latek podejrzany o zniszczenie witraży w kościele w Ełku

Do aresztu trafił 24-letni mężczyzna, podejrzany o wybicie szyb i zniszczenie witraży w kościele w Ełku (warmińsko-mazurskie). Za chuligańskie zniszczenie zabytku grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak podała dzisiaj sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku, policjanci wytypowali i zatrzymali 24-latka, który miał zniszczyć szyby oraz witraże w kościele w Ełku. Prokurator przedstawił mu zarzuty chuligańskiego uszkodzenia zabytku. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci zostali powiadomieni o trzykrotnym zniszczeniu szyb i witraży w zabytkowym kościele w Ełku pod koniec ubiegłego roku i na początku 2022 r. Pod osłoną nocy nieznany mężczyzna dokonał tych zniszczeń, rzucając w okna kamieniami.

„Policjanci wykonali w tej sprawie szereg czynności dochodzeniowo-śledczych oraz operacyjnych i na bieżąco weryfikowali zebrane informacje. W wyniku tego wytypowali osobę, która mogła dokonać tych zniszczeń” – wyjaśniła sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz.

Policjanci ustalili, gdzie przebywa 24-latek i zatrzymali go w Ełku. Mężczyzna w prokuraturze usłyszał 3 zarzuty zniszczenia zabytku w sposób chuligański. Podejrzany nie był w stanie podać powodów swojego zachowania. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 30 tys. złotych. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował 24-latka na 3 miesiące.

Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj