fot. PAP/Piotr Nowak

Do 7 stycznia można składać wnioski o dofinansowanie w ramach kolejnej edycji programu „Senior Plus”

Miejsce do wspólnych rozmów i spotkań – tego potrzebuje dziś wielu seniorów. W odpowiedzi na te potrzeby rusza kolejna edycja programu „Senior Plus”. Wnioski można składać do 7 stycznia.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg odwiedzała w piątek klub seniora w Ząbkach. Podczas spotkania minister przekonywała, że rząd robi wszystko, aby naszym seniorom było łatwiej.

– Musimy dbać o to, aby seniorzy mogli żyć aktywnie, godnie i to jesteśmy zobowiązani swoim rodzicom, dziadkom. Dlatego dzisiaj rusza program „Senior Plus” – poinformowała minister Marlena Maląg. 

W ramach programu samorządy mogą uzyskać dofinansowanie na tworzenie dziennych domów i klubów „Senior plus” oraz na utrzymanie już istniejących placówek. Przyszłoroczny budżet programu to 80 mln złotych.

– Tegoroczna edycja, czyli rozstrzygnięcie, które będzie w roku 2020 – z tych środków planujemy 20 mln przeznaczyć na tworzenie nowych miejsc, ale warto wspomnieć, że również z tych środków przekazujemy samorządom na utrzymanie domów i klubów seniora pieniądze – zaznaczyła Marlena Maląg. 

To właśnie dzięki współpracy z samorządami, jak podkreśliła minister, możliwe jest prowadzenie projektu na tak dużą skalę.

– Razem będziemy tworzyli wielkie rzeczy dla drugiego człowieka – zapewniła Marlena Maląg. 

Te wielkie rzeczy to zwłaszcza drugi dom, w którym nasi najstarsi obywatele po pierwsze będą mogli czuć się swobodnie, a po drugie – będą mogli korzystać z usług rehabilitacyjnych.

– Seniorzy będą mogli wyjść ze swojej przestrzeni domowej, spotkać się z koleżankami, kolegami. Będą mogli mieć swoją aktywność kulturalną, artystyczną. Różne zajęcia są organizowane w domach i klubach seniorawskazała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Na utworzenie dziennego domu gminy, powiaty lub samorządy województw mogą otrzymać dofinansowanie do 300 tys. zł. Na utworzenie klubów jest to 150 tys. zł dotacji. Oferty można składać do 7 stycznia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 lutego 2020 roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl