Dłuższe odprawy na granicy polsko-rosyjskiej

Wydłuża się czas oczekiwania na odprawę na granicy polsko-rosyjskiej. Przyczyną są wzmożone od północy kontrole oraz fakt, że do pracy nie przyszła część z celników.

Aby przekroczyć granicę w Bezledach trzeba czekać już ok. 3 godzin; kolejki pojawiają się także w innych miejscach.

Celnicy przyznają, że nie podobają im się pomysły na reformę służby celnej – jednak jak twierdzą – obecna sytuacja nie jest wynikiem strajku.

Ryszard Chudy, rzecznik prasowy Izby Celnej w Olsztynie, wskazuje, że bezpośrednią przyczyną kolejek na granicach jest polecenie wydane dwa dni temu przez wiceministra finansów.

U ustawie o służbie celnej nie ma pojęcia strajku. My nie jesteśmy uprawnieni do tego, żeby podejmować jakieś działania strajkowe. Natomiast przedwczoraj wiceminister finansów Marian Banaś wydał takie polecenie, że w związku ze zbliżającymi się dużymi wydarzeniami w Polsce – szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży – podjąć działania mające na celu zwiększenie zakresu kontroli. W tym poleceniu jest zapowiedziane, że w związku z tym można się spodziewać pewnego wydłużenia czasu odpraw – informuje Ryszard Chudy.

Tymczasem w ramach sprzeciwu wobec reformy służby celnej, pracownicy m.in. oflagowali budynki.

Celnicy nie zgadzają się na zapowiadane przez resort finansów połączenie służby celnej, izb podatkowych oraz urzędów kontroli skarbowej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl