fot. pixabay.com

Dlaczego warto mieć żywą choinkę?

Wysoka albo niska. Rozłożysta lub bardziej smukła. Bez względu jaka – żywa choinka pachnie lasem i wprowadza w domach iście świąteczną atmosferę.

Dla niektórych wybór choinki jest oczywisty. Decydują się oni na żywą choinkę, gdyż uważają, że taka jest po prostu tradycja, o czym wspominali uczestnicy sondy ulicznej przeprowadzonej przez TV Trwam.

– Tradycja i klimat świąteczny. Kto będzie ubierał? Wszyscy, cała rodzina – odpowiedziała jedna z respondentek.

Ozdób choinkowych na pewno będzie wiele.

– Bombki, łańcuch, światełka i dużo prezentów pod spodem – wskazała inna z uczestniczek sondy.

Żywe drzewko ma wiele zalet, m.in. potrafi wytrzymać nawet do lutego, a poza tym wydziela przyjemny zapach lasu.

By choinki nie gubiły zbyt szybko igieł, warto skorzystać ze wskazówek, jakie przekazała Monika Szorc z Nadleśnictwa Knyszyn.

– W domu nie ustawiamy ich na pewno przy grzejniku,  jeżeli chcemy, żeby długo wytrzymały, dodatkowo podlewamy te drzewka. Pomimo tego, że są ścięte, cały czas je podlewamy. Igły wytrzymają wtedy na pewno dłużej – mówiła Monika Szorc.

W tym roku po raz kolejny Lasy Państwowe organizowały akcję pod nazwą „Choinkobranie”. Każdy kto chciał, mógł przyjechać na plantację choinkową nadleśnictwa i własnoręcznie ściąć wybraną choinkę. Wybór nie był jednak łatwy. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Przyniosła też wiele radości – szczególnie rodzinom z dziećmi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl