Demonstracja przed ambasadą Rosji

Dziś w ramach obchodów 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędzie się demonstracja przed Ambasadą rosyjską w Warszawie.

Pikieta  zaplanowana jest na godz. 18.00. Po jej zakończeniu demonstranci udadzą się pod Belweder, Kancelarię Premiera oraz Pałac Prezydencki.

Protestujący będą domagać się prawdy o przyczynach katastrofy smoleńskiej – nie widzą woli wyjaśniania sprawy u rządzących.

Tak naprawdę mamy do czynienia z dwoma katastrofami. Jedna katastrofa to to, co zdarzyło się 10 kwietnia, a druga katastrofa to to, z czym mamy do czynienia przez ostatnie trzy lata. Czyli fakt, że nasz rząd nie robi nic aby wyjaśnić to, co stało się w Smoleńsku. Na chwilę obecną nie mamy ani czarnych skrzynek, ani wraku samolotu. Przez ostatnie trzy lata tak naprawdę mamy do czynienia z planowym i zorganizowanym zacieraniem śladów, a nie wyjaśnianiem katastrofy. To budzi daleko idące wątpliwości – powiedział Michał Stróżyk, który będzie uczestniczył w manifestacji.

Wczoraj odbył się również protest przed domem premiera Donalda Tuska w Sopocie. Mieszkańcy miasta przepraszali, że ich region jest związany z osobą premiera, przynoszącego wstyd Polakom – relacjonuje Michał Stróżyk.

Przeprosiliśmy jako Sopocianie, jako Kaszubi za to, że nasze miasto, nasz region są związane z osobą  premiera, który po prostu przynosi wstyd i hańbę wszystkim Polakom i Polsce. Był duży transparent z napisem „Sopot przeprasza za Tuska”. Okrzyki: „Chcemy prawdy o Smoleńsku”, „zdrajcy pod sąd”, „rząd pod sąd” – relacjonował Michał Stróżyk.

RIRM

drukuj