fot. PAP

Decyzja KRRiT to efekt wielomiesięcznej batalii

Dziś Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przyznaniu Fundacji Lux Veritatis koncesji na nadawanie na multipleksie pierwszym. „Głos milionów katolików w końcu został wysłuchany” – komentuje Tomasz Poręba.

Zdaniem europosła PiS KRRiT nie mogła dłużej ignorować coraz liczniejszych protestów w obronie katolickiego nadawcy, któremu niesłusznie przez ostatnie miesiące odmawiano prawa do miejsca na multpleksie.

– O TV Trwam upominały się miliony Polaków w kraju i za granicą. Wielokrotnie podnosiłem tę sprawę w Parlamencie Europejskim, kierowane były liczne interpelacje do Komisji Europejskiej, odbył się także protest przed siedzibą Parlamentu w Brukseli. Cieszę się, że ta wielomiesięczna batalia znalazła wreszcie szczęśliwy finał. Polacy mają prawo do katolickiej telewizji w swoich domach – zaznaczył Poręba.

Europoseł PiS dodał, że KRRiT jest zobligowana do zapewnienia polskim obywatelom pluralizmu medialnego i w związku z tym tak długie odwlekanie decyzji o przyznaniu TV  Trwam miejsca na multipleksie było niezrozumiałe.

Dziś możemy się cieszyć, że wywierana presja przyniosła sens – ocenił Poręba.

 

RIRM

drukuj