Debata konstytucyjna z udziałem ekspertów i samorządowców – 26 kwietnia

26 kwietnia odbędzie się debata konstytucyjna z udziałem ekspertów i samorządowców. Inicjatorem spotkania jest prezydent Andrzej Duda.

Jak wskazuje rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, debata będzie okazją do podsumowania wielu dyskusji na temat konstytucji. Konwencja spotkania przewiduje wspólne rozmowy ekspertów i obywateli.

Prezydent Andrzej Duda popiera wszelkie inicjatywy, które dostrzegają konieczność dyskusji na ten temat, a ich wynikiem są konkretne propozycje zmian. Jak zaznacza Krzysztof Łapiński, prezydent nie chce, aby temat referendum był zastrzeżony tylko dla głowy państwa, dlatego im więcej środowisk się włącza w dyskusję, tym lepiej.

Prawo i Sprawiedliwość również jest zdania, że konstytucji potrzebne są zmiany. W związku z tym przeprowadziło ankietę konstytucyjną, a jej wyniki zostaną przedstawione jutro. W podsumowaniu znajdą się propozycje ewentualnych zmian. W prezentacji będzie uczestniczyć prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

W ubiegłym roku prezydent ogłosił, że złoży wniosek o referendum w sprawie zmian w konstytucji. Najprawdopodobniej odbędzie się ono 11 listopada 2018 r., w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl