Dar Młodzieży dotarł do portu w Niemczech

Dar Młodzieży jest już w porcie w niemieckim Bremerhaven. Jest to piąty przystanek polskiego żaglowca na trasie Rejsu Niepodległości. W Niemczech załogę oraz uczestników Rejsu Niepodległości odwiedzi dziś wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski.

O godz. 17.00 Polonia odwiedzająca Dar Młodzieży obejrzy na pokładzie mecz polskiej reprezentacji na mistrzostwach świata. Na wspólne kibicowanie zaprasza wiceminister Grzegorz Witkowski.

– W Bremerhaven jest partnerska szkoła Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, więc to jest to przyjacielskie spotkanie, a przy okazji jest to wielkie piłkarskie święto naszej reprezentacji narodowej w piłkę nożną. Gramy o godz. 17.00 z Senegalem i na pokładzie Daru Młodzieży będzie zorganizowana specjalna strefa kibica. To wszystko zgrywa się piękną klamrą – Polacy, Dar Młodzieży, 100-lecie odzyskania niepodległości, Polska gra w Moskwie z Senegalem. Uznaliśmy, że taki efekt synergii będzie fajny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, Polonię, kluby Radia Maryja, ale nie tylko – wszystkich, którzy mieszkają w Niemczech, którzy chcą kibicować polskiej reprezentacji i przy okazji zwiedzić Dar Młodzieży – mówi Grzegorz Witkowski.

Żaglowiec stacjonujący w niemieckim porcie będzie również dostępny dla zwiedzających jutro w godz. 10:00-13:00. Dar Młodzieży w Bremerhaven będzie stacjonował do czwartku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl