D. Tusk: Na szczycie UE „27” wysłucha May i przyjmie konkluzje ws. Brexitu

Podczas rozpoczynającego się w czwartek szczytu UE „27” wysłucha oceny premier W. Brytanii Theresy May w sprawie sytuacji dotyczącej Brexitu, a później spotka się w swoim gronie i przyjmie odpowiednie wnioski – poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk w liście do przywódców.

Jak dodał, przywódcy omówią też stan przygotowań do scenariusza braku umowy UE z Londynem w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.

Ostatni unijny szczyt w 2018 r. odbędzie się w czwartek i piątek w Brukseli.

Donald Tusk dzisiaj opublikował list, który wysłał do przywódców przed zbliżającym się spotkaniem. Jak podkreślił, „biorąc pod uwagę powagę sytuacji w Wielkiej Brytanii”, rozpoczął go od kwestii Brexitu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl