fot. flickr.com

Transportowcy chcą wycofania projektu przewidującego wprowadzenie dodatkowych obciążeń finansowych dla prowadzących stacje kontroli

Transportowcy domagają się wycofania z prac legislacyjnych projektu, który przewiduje wprowadzenie dodatkowych obciążeń finansowych dla przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdu.

Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego wystosował w tej sprawie pismo do premiera Mateusza Morawieckiego. Chodzi o projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, który ma wprowadzić do polskiego prawa regulacje unijne.

Pracownicy transportu zwracają uwagę, że szykowane zmiany mają obłożyć stacje kontroli 3,5 proc. podatkiem, przeznaczonym na zapewnienie prawidłowej jakości badań technicznych pojazdów.

Dyrektor Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego Andrzej Bogdanowicz podkreśla, że właścicieli stacji nie stać na płacenie dodatkowej daniny.

– My, jako stacje, pracujemy już na granicy wytrzymałości ekonomicznej. Nie jesteśmy już w stanie udźwignąć tego dodatkowego podatku, żeby finansować urzędników, którzy będą przychodzili i dodatkowo (nas – red.) sprawdzali. My już mamy kontrole ze starostwa, które nas nadzoruje, z Inspekcji Pracy, z Inspekcji Handlowej, a teraz dodatkowo mamy finansować jeszcze jednego kontrolera. Nie jesteśmy w stanie tego utrzymać – mówi Andrzej Bogdanowicz.

Projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym negatywnie zaopiniowali Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

RIRM

drukuj