fot. PAP/EPA

D. Trump: Zarzuty wobec moich ludzi jak prześladowania w krajach komunistycznych

Były prezydent USA Donald Trump porównał w sobotę działania nowojorskiej prokuratury wobec Trump Organization i jej dyrektora finansowego do prześladowań politycznych w krajach komunistycznych. Oskarżył przy tym swoich oponentów o „niszczenie demokracji”.

„To, co zrobili w Nowym Jorku, to jest coś, jak z jakiegoś kraju trzeciego świata. To jak prześladowania w krajach komunistycznych, prześladowania przeciwników politycznych” – mówił Donald Trump podczas sobotniego wiecu w Sarasocie na Florydzie, odnosząc się do postawienia w czwartek zarzutów przez nowojorską prokuraturę przeciwko Trump Organization i jej dyrektora finansowego Allana Weisselberga.

„Fabrykują zarzuty, prześladują dobrych, porządnych patriotycznych ludzi (…) to faszyzm, autorytaryzm… ludzie, którzy mówią, że bronią demokracji, niszczą demokrację na naszych oczach” – mówił były prezydent.

Allan Weisselberg i firma Trumpa zostały oskarżone przez władze stanu Nowy Jork o oszustwa podatkowe na kwotę 900 tys. dolarów.

Podczas wiecu w Sarasocie – drugiego wiecu Donalda Trumpa po przegranych wyborach – były prezydent powtórzył wiele z oskarżeń, które wcześniej wysuwał wobec nowej władzy. Stwierdził m.in., że administracja Bidena celowo wpuszcza do kraju morderców i członków gangów z Meksyku i krajów Ameryki Środkowej, „wymazał” południową granicę, obalił wolność słowa i swobody religijne, indoktrynuje dzieci i żołnierzy skrajnie lewicową ideologią.

„W ciągu pięciu miesięcy administracja Bidena próbowała zniszczyć wszystko to, co dla nas drogie (…) Jeśli tak dalej pójdzie, możecie pożegnać się z waszymi przedmieściami, świętem niepodległości, waszym grillem” – mówił Donald Trump.

Były prezydent powtórzył również swoje oskarżenia dotyczące fałszerstw wyborczych, które – jak twierdzi – pozbawiły go reelekcji.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl