D. Trump wzywa Izrael do „wstrzymania się trochę” z osiedlami żydowskimi

Prezydent USA Donald Trump wezwał w środę Izrael do „wstrzymania się trochę” z budową nowych osiedli żydowskich na okupowanych terytoriach palestyńskich. Dodał także, że Izrael powinien wykazać się pewną elastycznością w rozmowach z Palestyńczykami.

Trump wygłosił te uwagi, przyjmując w Białym Domu izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu. Dodał, że bardzo chciałby przenieść ambasadę USA w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy, ale podchodzi do tej sprawy z dużą ostrożnością.

Netanjahu powiedział, że źródłem konfliktu bliskowschodniego jest odmowa Palestyńczyków uznania Izraela w jakichkolwiek granicach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl