fot. PAP/EPA

USA: Ważą się losy składu Sądu Najwyższego

Dzisiaj w amerykańskim Senacie odbędzie się głosowanie nad kandydaturą Amy Coney Barrett do Sądu Najwyższego. Kandydatka republikanów do Sądu Najwyższego jest katoliczką oraz przeciwniczką tzw. aborcji.

Kandydatura Amy Coney Barrett od samego początku budzi sprzeciw w środowiskach liberalno-lewicowych. Według demokratów jest to osiągnięcie władzy całkowitej przez konserwatywnych republikanów.

To przejrzysta, cyniczna próba zdobycia władzy i oczywiście kontynuacja ich haniebnego zamachu. Uległość wobec prezydenta Donalda Trumpa, najbardziej pozbawionego zasad prezydenta w historii Ameryki – ocenił Chuck Schumer, lider mniejszości demokratów w Senacie.

Dzisiaj w amerykańskim Senacie odbędzie się głosowanie nad kandydaturą do Sądu Najwyższego. Amy Coney Barrett jest katoliczką oraz otwarcie sprzeciwia się tzw. aborcji. Od momentu zgłoszenia jej kandydatury przez Donalda Trumpa spada na nią powszechna krytyka. Jednak w jej obronie stają w Senacie republikanie.

Sędzia jest jednym z najbardziej błyskotliwych, podziwianych i imponujących kandydatów na jakiekolwiek stanowisko publiczne w ciągu pokolenia – powiedział Mitch McConnell, lider republikańskiej większości w Senacie.

Dzięki obecności Amy Coney Barrett w Sądzie Najwyższym republikanie będą mieli większość.

Nie mam wątpliwości co do jej intelektu. Nie mam wątpliwości co do sądowego temperamentu sędzi Barrett. Nie wątpię, że jest w stanie wykonać tę pracę i wykona ją dobrze – oceniła senator Lisa Murkowski.

Wątpliwości budzi jednak termin zgłoszenia jej kandydatury. Kandydatka na stanowisko wiceprezydenta USA z ramienia demokratów, Kamala Harris, uważa, że Donald Trump chce, aby Amy Coney Barrett trafiła do Sądu Najwyższego jeszcze przed listopadowymi wyborami. W przypadku zwycięstwa Joe Bidena byłoby to niemożliwe.

Joe Biden, Amerykanie i ja – wszyscy zgadzamy się, że obywatele naszego kraju powinni wybrać prezydenta za 10 dni, a następnie niech zwycięzca wyborów podejmie decyzję o tym, kto będzie przez całe życie zasiadał w Sądzie Najwyższym w naszym kraju – poinformowała Kamala Harris, kandydatka na stanowisko wiceprezydenta USA z ramienia demokratów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl