fot. PAP/EPA

D. Trump: Na Bliskim Wschodzie zostały poczynione wielkie postępy

Donald Trump uważa, że na Bliskim Wschodzie zostały poczynione wielkie postępy. Taką opinię prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił podczas spotkania z królem Jordanii Abdullahem II.

Według Donalda Trumpa, w regionie wiele się poprawiło, odkąd wycofał on USA z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem.

– Mogę tylko powiedzieć to, o czym Jego Wysokość wie, że radzimy sobie bardzo dobrze na Bliskim Wschodzie. Zrobiono tam duży postęp – bardzo duży – i tak naprawdę zaczęło się to wraz z końcem straszliwej umowy z Iranem. Ta transakcja była katastrofą i rzeczy mają się zupełnie inaczej, odkąd z tym skończyliśmy – powiedział.

Podczas spotkania prezydent Donald Trump chwalił działania króla Jordanii Abdullaha II.

– Wykonałeś niesamowitą pracę, jeśli chodzi o uchodźców, obozy oraz opiekę nad ludźmi. I chcę tylko powiedzieć, że nasze narody mają bardzo dobre relacje. Wiemy, że wykonujesz świetną pracę o charakterze humanitarnym. To jest fantastyczne – dodał Donald Trump.

Opinia publiczna czeka na nowy plan pokojowy dotyczący konfliktów na Bliskim Wschodzie. Jednak na razie prezydent Donald Trump nie ujawnia swoich zamiarów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj