D. Trump atakuje media za sceptyczne komentarze ws. szczytu w Singapurze

Donald Trump zaatakował na Twitterze media, a zwłaszcza sieci NBC i CNN, z powodu sceptycznych komentarzy na temat wyniku szczytu w Singapurze. „Fake newsy są największym wrogiem narodu” – napisał w środę prezydent USA.

„Fake newsy, a zwłaszcza NBC i CNN (…) pracują ciężko nad tym, by podważyć znaczenie dealu z Koreą Północną” – głosi jeden z tweetów Donalda Trumpa.

„500 dni temu <<błagaliby>> o taki deal. Wyglądało (jednak – red.) na to, że może wybuchnąć wojna” – napisał też prezydent.

Dodał, że największym wrogiem kraju są „fake newsy, z taką łatwością promowane przez durniów!”.

Donald Trump napisał wcześniej na Twitterze, że „nie ma już więcej nuklearnego zagrożenia ze strony Korei Północnej” i „wszyscy mogą czuć się teraz znacznie bezpieczniej” w porównaniu z dniem, w którym rozpoczynał swoją kadencję w Białym Domu.

Dodał, że przed objęciem przez niego urzędu przypuszczano, że „USA pójdą na wojnę z Koreą Północną”.

„Prezydent (Barack – PAP) Obama powiedział, że Korea Północna jest naszym największym i najbardziej niebezpiecznym problemem. Tak już nie jest – śpijcie dzisiaj dobrze” – napisał.

We wtorek po historycznym szczycie w Singapurze Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un podpisali wspólne oświadczenie. Pierwszy z nich zobowiązał się do udzielenia Pjongjangowi gwarancji bezpieczeństwa, a drugi do do starań o „całkowitą denuklearyzację” Półwyspu Koreańskiego. W dokumencie nie sprecyzowano, o jakie gwarancje chodzi, ani nie podano konkretnego harmonogramu likwidacji północnokoreańskiego arsenału jądrowego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl