fot. pixabay.com

D. Kułeba: Polska jest liderem w rozmowach o rezygnacji z rosyjskich surowców energetycznych

Polska jest liderem w rozmowach o rezygnacji z rosyjskich surowców energetycznych – powiedział w Warszawie szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba na konferencji podsumowującej jego rozmowy z polskimi politykami. Dziękował też Polakom za pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Podczas trwającej od środy wizyty w Polsce szef ukraińskiego MSZ spotkał się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, a także z przedstawicielami parlamentu.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Kułeba zaznaczył, że podczas tych rozmów poruszonych zostało kilka ważnych kwestii, a jedną z nich była koordynacja działań w celu zwiększenia nacisków sankcyjnych na Rosję; rozmowy dotyczyły też blokady handlu z Rosją oraz wsparcia obronności Ukrainy.

Szef ukraińskiego MSZ ocenił, że Polska jest liderem w rozmowach o rezygnacji z rosyjskich surowców energetycznych.

Dmytro Kułeba podziękował wszystkim Polakom, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy. Przypominając, że spotkał się z marszałkami Sejmu i Senatu, Elżbietą Witek i Tomaszem Grodzkim, podziękował polskiemu parlamentowi za uchwalenie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy.

„Nigdy nie zapomnimy tej troski i tej dobroci, którą tu otrzymaliśmy” – powiedział szef MSZ Ukrainy.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl