fot. PAP/Artur Reszko

Czy wrócą obostrzenia COVID-owe?

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wyklucza ponownego lockdownu. Jak wskazuje, wszystko zależy od liczby nowych przypadków koronawirusa i liczby zaszczepionych osób. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 164 nowych zakażeniach koronawirusem i 4 zgonach z powodu COVID-19.

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówi o 20 proc. wzroście.

– Musimy liczyć się z tym, że w kolejnych tygodniach, szczególnie pod koniec sierpnia, a potem wchodząc we wrzesień, będziemy mieli do czynienia z przyspieszeniem – ocenił minister zdrowia.

Według przewidywań resortu to przyśpieszenie może wynieść powyżej tysiąca zakażeń dziennie w skali całego kraju. Jeśli tak będzie – wrócimy do lockdownu. Obostrzenia będą obowiązywać regiony z najniższą wyszczepialnością. Aktualnie są to województwa: podkarpackie, lubelskie oraz podlaskie.

– To szczepienia tylko i wyłącznie mogą uchronić nas przed scenariuszem, który oznaczałby powrót do sytuacji, z którą mieliśmy wcześniej do czynienia – wskazał Adam Niedzielski.  

Obecnie dominującym wariantem koronawirusa jest wariant Delta. W Polsce  odpowiada za 80 proc. zakażeń. W Wielkiej Brytanii spowodował przyrost nowych przypadków na poziomie kilkudziesięciu tysięcy dziennie. Jednak dzięki szczepionce liczba osób hospitalizowanych była niewielka, dlatego tak ważne jest szczepienie. Polska cały czas dysponuje odpowiednią liczbą dawek, by zaszczepić każdego chętnego.

– Tylko w samym sierpniu do Polski dotrze 4 mln 176 tys. szczepionek firmy Pfizer, 2 mln 55 tys. szczepionek firmy Moderna i 786 tys. szczepionek firmy Johnson&Johnson – wskazał w Senacie Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Jak dodał wiceminister, zostanie także powołany zespół monitorujący nowe mutacje wirusa, aby jak najlepiej przygotować się na dalszą walkę z pandemią.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl