fot. PAP/EPA

Czterech Palestyńczyków zginęło w starciach z siłami izraelskimi na Zachodnim Brzegu

Czterech Palestyńczyków zginęło w poniedziałek rano w starciach z siłami izraelskimi w obozie dla uchodźców w Dżeninie na północy Zachodniego Brzegu Jordanu – podały źródła oficjalne i świadkowie.

Izraelska policja graniczna poinformowała o operacji w Dżeninie, której celem było aresztowanie osoby podejrzanej o „działalność terrorystyczną”. W trakcie prowadzonych działań policjanci mieli zostać ostrzelani.

„Do funkcjonariuszy otworzono ogień z bliskiej odległości. Siły policji granicznej odpowiedziały na atak terrorystów i ich zneutralizowały. Nie ma ofiar w naszych szeregach” – podano w komunikacie.

Palestyńska agencja prasowa Wafa doniosła o co najmniej dwóch zabitych Palestyńczykach podczas starć. Świadkowie przekazali AFP, że w kostnicy szpitala w Dżeninie siły izraelskie pilnowały czterech ciał. Rzecznik policji izraelskiej poinformował AFP o dwóch zabitych Palestyńczykach.

W ostatnich tygodniach dochodzi do starć między siłami izraelskimi a Palestyńczykami na Zachodnim Brzegu Jordanu. Ludność palestyńska sprzeciwia się budowie żydowskich osiedli na tym terytorium.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl