Czerwony Krzyż dla najbiedniejszych Hiszpanów

Hiszpański Czerwony Krzyż, który dawniej pomagał głównie Haiti i innym ubogim krajom, przestawia się na ratowanie najbardziej dotkniętych kryzysem hiszpańskich rodzin – zapowiedział podwyższenie liczby Hiszpanów objętych pomocą z 2 milionów do 2,3 miliona.

W przeddzień ogólnokrajowej kwesty organizowanej pod hasłami „Teraz, bardziej niż kiedykolwiek!” i „Prosimy chociaż o jedno euro”, Hiszpański Czerwony Krzyż ogłosił, że ok. 65 proc. osób, które korzystają w kraju z pomocy organizacji, to bezrobotni.

Połowa z nich nie ma pracy od dwóch lat, a 51 proc. nie otrzymuje żadnych zasiłków. Wobec zbliżającej się zimy, która na hiszpańskim płaskowyżu centralnym (Kastylia) i w innych górskich regionach jest zwykle bardzo surowa, wielkim problemem staje się ogrzewanie domów – podkreśla komunikat organizacji.

Ponad 43 proc. osób korzystających z pomocy Hiszpańskiego Czerwonego Krzyża nie stać na ogrzewanie mieszkań w zimie, a co czwarta rodzina nie może sobie pozwolić na niezbędne minimum w postaci trzech posiłków tygodniowo.  „.

RIRM/PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl