fot twitter.com/PolicieCZ/

Czechy: Urwał się wagonik kolejki linowej na Jeszted; jedna osoba zginęła

W Kraju (województwie) Libereckim jedna osoba zginęła, gdy w niedzielę urwał się wagonik kolejki linowej. Z następnego wagoniku ewakuowano 15 osób. Podróżni są w szoku, ale żaden z nich nie ucierpiał podczas akcji, która odbywała się 15 metrów nad ziemią.

Na miejscu zginął maszynista kolejki, która jadąc w dół trasy, spadła na ziemię. Nie było w niej podróżnych. W drugim wagoniku, który wisiał na linach, było 15 osób, które udało się sprowadzić na ziemię. Przyczyny wypadku nie są jasne. W poniedziałek miał rozpocząć się okres konserwacji kolejki przed sezonem zimowym.

Kolejka linowa na Jeszted jest popularną atrakcją turystyczną, której właścicielem są Czeskie Koleje (ĆD). W 2020 r. pozostawała zamknięta przez 100 dni z powodu koronawirusa. Nie przewoziła pasażerów także we wrześniu br., gdy stwierdzono „bliżej niesprecyzowane problemy techniczne.” W bieżącym roku kolejka wwiozła 211 tys. osób.

Przed dwoma laty przebudowano urządzenia elektryczne, zmieniono napęd oraz urządzenia sygnalizujące awarię.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl