Czechy: Pseudoreżyser Oliver Frljić znowu uderza w Kościół i wiarę

Grupa Czechów zaprotestowała przeciwko przedstawieniu słynącego z bluźnierstw reżysera – Olivera Frljicia. Rząd odciął się od protestujących i uznał ich za ekstremistów.

Przedstawienie pod tytułem: „Nasza przemoc, wasza przemoc” zostało wystawione w czeskim mieście Brnie. Ponieważ zawierało treści bluźniercze, uderzające w katolicką wiarę, grupa osób postanowiła zaprotestować. Podczas spektaklu weszli oni na scenę i przerwali przedstawienie. Kierownictwo teatru wezwało policję, która negocjowała z protestującymi. Mężczyźni po pewnym czasie opuścili scenę. Ale protest trwał dalej. W czasie bluźnierczych scen protestujący krzyczeli: „Nie obrażajcie Chrystusa”. Modlili się także podczas przedstawienia. Pseudosztuka: „Nasza przemoc, wasza przemoc” Olivera Frlijcia jeszcze przed wystawieniem jej w Brnie wzbudziła protesty wielu chrześcijan w Czechach.

W Polsce pseudoartysta obrażał Pana Boga gorszącą sztuką „Klątwa”. Dzięki licznym protestom i modlitwom udało się pozbyć tej pseudosztuki z desek teatrów w Polsce.

TV Trwam News/RIRM

drukuj