Pod koniec tygodnia spotkanie Grupy Wyszehradzkiej

Premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej spotkają się pod koniec tygodnia, by omówić kryzys migracyjny w Europie – poinformował w poniedziałek premier Słowacji Robert Fico.

Szef rządu wyjaśnił, że spotkanie odbędzie się w piątek lub w niedzielę. Wezmą w nim udział premierzy Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

Kraje UE zmagają się z falą imigrantów, która wywołała w Europie najostrzejszy kryzys migracyjny od II wojny światowej. Uciekinierzy – głównie z Afryki i Bliskiego Wchodu – napływają przez Morze Śródziemne, a ostatnio także przez Bałkany Zachodnie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl