Czechy krytykują Polskę za głosowanie ws. kwot uchodźców

Prezydent Czech Milosz Zeman skrytykował Polskę za to, że – jako jedyny kraj Grupy Wyszehradzkiej (V4) – poparła obligatoryjne kwoty uchodźców, których mają przyjąć państwa UE. „Przyzwoity człowiek nie łamie porozumień” – cytuje go w środę agencja CTK.

Czeski prezydent zastrzegł, że nie chce używać tak naładowanych emocjonalnie słów jak „zdrada”.

 „Chcę tylko stwierdzić, że jeśli kraje V4 wielokrotnie coś uzgadniały, to przyzwoity człowiek nie zrywa takiego paktu” – powiedział Milosz Zeman.

Z kolei czeski wicepremier i minister finansów Andrej Babisz ocenił, że Grupa Wyszehradzka w istocie nie działa. Według niego – wydaje się, że V4 istnieje tylko na papierze – pisze CTK.

Ministrowie spraw wewnętrznych państw UE przegłosowali we wtorek w Brukseli podział 120 tysięcy uchodźców. Według wstępnych wyliczeń do Polski na razie mają trafić 5082 osoby, ostatecznie może ich być jednak mniej. Przeciw tym planom były trzy kraje Grupy Wyszehradzkiej – Słowacja, Czechy i Węgry – oraz Rumunia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl