fot. flickr.com

Ćwiczenia wojskowe na Ukrainie

Wojska obrony terytorialnej Ukrainy będą ćwiczyć w regionach przygranicznych. To odpowiedź na zwiększenie liczby rosyjskich wojsk w rejonie wschodniej Ukrainy.

Ćwiczenia wojsk obrony Ukrainy  będą dotyczyły  kontrolowania miejscowości, ochrony granicy państwowej, ochrony wskazanych obiektów oraz walki z grupami dywersyjno-wywiadowczymi. Wojska obrony terytorialnej to rezerwowa składowa Sił Zbrojnych Ukrainy. Obecnie w kraju jest 25 brygad obrony terytorialnej, które liczą około 100 tysięcy osób.

Tymczasem jeszcze w tym roku przeprowadzone zostaną wspólne  ćwiczenia sił zbrojnych Ukrainy z żołnierzami NATO. Zdaniem komentatorów może to podsycić napięcie między Kijowem a Moskwą.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl