fot. PAP/EPA

Prezydent Ukrainy: Największym zaufaniem darzymy kraje bałtyckie i Polskę

Największym zaufaniem naród Ukrainy darzy kraje bałtyckie i Polskę – powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski w czwartek w Kijowie podczas spotkania z przewodniczącymi parlamentów Litwy, Łotwy i Estonii. „To odpowiada temu, co zrobiliście dla Ukrainy” – oświadczył szef zaatakowanego przez Rosję państwa.

Do Kijowa na spotkanie z prezydentem Ukrainy przybyła przewodnicząca Sejmu Litwy Viktorija Czmilyte-Nielsen, szefowa łotewskiego Sejmu Inara Murniece i przewodniczący estońskiego Zgromadzenia Państwowego Juri Ratas.

Wołodymyr Zełenski dziękował politykom z państw bałtyckich za wsparcie udzielane Ukrainie przez ich kraje „od pierwszych godzin inwazji”, w tym za pomoc na arenie międzynarodowej.

Po raz kolejny ukraiński przywódca powtórzył, że dla efektywnej obrony jego kraj potrzebuje środków obrony przeciwlotniczej, samolotów i broni pancernej – podaje Interfax-Ukraina.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl