fot. pixabay.com

Co z dostępem do broni w Polsce?

W Myszkowie premier Mateusz Morawiecki odwiedził nowoczesną strzelnicę pneumatyczną. Zapowiedział, że w nadchodzących miesiącach parlamentarzyści będą pracowali nad nową ustawą o dostępie do broni.

Premier Mateusz Morawiecki gościł dziś w Myszkowie. Szef rządu odwiedził nowoczesną strzelnicę pneumatyczną.

– W Myszkowie mamy już bardzo nowoczesną strzelnicę pneumatyczną. Nowoczesne strzelnice, które będą dostępne dla wszystkich mieszkańców, są czymś, na co dzisiaj stawiamy – wskazał szef rządu.

Premier odniósł się również do dostępu do broni palnej w Polsce.

– Dostęp do broni to kwestia, która musi podlegać reglamentacji i nasi parlamentarzyści w specjalnej ustawie będą pracowali w najbliższych miesiącach nad dostępem do broni. W szczególności młodym chłopcom i panom trzeba powtarzać informację, że dostęp do broni jest po to, abyśmy byli – jako państwo – silni, gotowi, silniejsi i lepiej przeszkoleni w użyciu broni. Chcę życzyć, aby tego typu umiejętności pozostały tylko i wyłącznie do użycia na strzelnicach, żeby nigdy nie musiały być używane na polu walki, jak to dzisiaj dzieje się na Ukrainie – powiedział Mateusz Morawiecki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl