CNN: przyczyną katastrofy rosyjskiego samolotu była zapewne bomba


Według źródeł wywiadowczych USA katastrofę rosyjskiego samolotu w Egipcie najprawdopodobniej spowodowała bomba podłożona przez Państwo Islamskie – informuje telewizja CNN, powołując się na niewymienionego z nazwiska przedstawiciela władz USA.

Ów przedstawiciel zastrzegł, że nie jest to formalna konkluzja dotycząca przyczyn katastrofy.

Również brytyjski rząd wyraził w środę obawę, że przyczyną katastrofy rosyjskiego samolotu, który rozbił się na Synaju, mogła być bomba. Brytyjscy eksperci udali się do Szarm el-Szejk, by ocenić środki bezpieczeństwa na tamtejszym lotnisku.

Egipskie źródła zbliżone do śledztwa powiedziały agencji Reutera, że coraz bardziej prawdopodobne jest to, iż na pokładzie rosyjskiej maszyny doszło do eksplozji, choć na razie nie jest jasne, o jakim charakterze – czy powodem wybuchu było paliwo czy bomba.

W katastrofie Airbusa A321 rosyjskich linii czarterowych Kogalymavia, znanych też jako Metrojet, do której doszło w sobotę na Synaju, zginęły wszystkie 224 osoby na pokładzie, w większości turyści wracający do Petersburga z wakacji w Egipcie.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl