fot. PAP

Cmentarz Wojskowy na Powązkach cmentarzem narodowym?  

Cmentarz Wojskowy na Powązkach powinien być cmentarzem narodowym zarządzanym przez państwo – zauważył Jan Józef Kasprzyk. Szef Urzędu ds. Kombatantów chce, by w sprawie nekropolii powstała specjalna ustawa.

W ostatnim czasie na Powązkach został pochowany ostatni żyjący I sekretarz Komitetu Centralnego PZPR Stanisław Kania. Władze stołecznego ratusza zadecydowały, że spocznie on obok gen. Wojciecha Jaruzelskiego i Józefa Oleksego.

W pobliżu znajdują się również mogiły żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Przeciwko decyzji wystąpiły m.in. władze Instytutu Pamięci Narodowej i środowiska kombatanckie. Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzak podkreśla, że dołoży wszelkich starań, by powstała ustawa o prestiżowej nekropolii. Chodzi przede wszystkim o wyłączenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach z zasobu cmentarzy komunalnych. Zarządcą mogłoby zostać Ministerstwo Obrony Narodowej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl