Chiny: MSZ „głęboko zaniepokojone” kolejną próbą rakietową Korei Północnej

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin wyraziło „głębokie zaniepokojenie” kolejną próbą rakiety balistycznej, przeprowadzoną we wtorek przez Koreę Północną.

Chiny liczą na to, że wszystkie strony zachowają rozwagę w działaniu w celu utrzymania pokoju i stabilności – oświadczył rzecznik MSZ Geng Shuang na konferencji prasowej.

Jak podały media północnokoreańskie, reżim we wtorek przeprowadził próbę międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM) najnowszej generacji typu Hwasong-15 (KN20), która jest zdolna „przenosić najcięższe głowice jądrowe”. Rakieta miała pokonać ok. 950 km i osiągnąć maksymalny pułap 4475 km.

Reżim oświadczył, że północnokoreański program budowy strategicznych sił jądrowych został zrealizowany w odpowiedzi na zagrożenie ze strony USA, oraz że kraj dołączył tym samym do grona mocarstw jądrowych, a jego rakiety mogą uderzać w cele w USA.

Według Pentagonu, testowany był rzeczywiście pocisk ICBM i osiągnął on wyższy pułap niż poprzednie północnokoreańskie rakiety.

Takie same pociski balistyczne Korea Płn. testowała w lipcu, a we wrześniu przeprowadziła szóstą i największą z dotychczasowych próbę nuklearną.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl