Chiny kolejnym celem wizyty prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda udaje się dziś do Chińskiej Republiki Ludowej, gdzie m.in. weźmie udział w szczycie Europa Środkowo-Wschodnia – Chiny.

Prezydent spotka się m.in z przywódcami Estonii, Łotwy, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Albanii oraz Macedonii.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski wskazał, że wizyta w ChRL będzie miała przede wszystkim wymiar gospodarczy.

Pan prezydent będzie promował polskie interesy. Otworzy duże forum gospodarcze (polsko-chińskie) w Szanghaju, będzie również uczestniczył w spotkaniu grupy „16+1”, czyli państw z regionu Europy Środkowo-Wschodniej z Chinami. Będą to głównie rozmowy gospodarcze dotyczące współpracy całego naszego regionu z gospodarzami. Istotne jest to, że Polska chce mieć rolę takiego „centrum” tej części Europy, również, co do współpracy z Chinami. Podczas tej wizyty zostanie podpisanych wiele kontraktów małych i średnich przedsiębiorstw, ale też tych dużych podmiotów gospodarczych – zaznaczył prezydencki minister.

W grudniu natomiast prezydent Andrzej Duda uda się do Kijowa, gdzie spotka się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką a także Polonią.

Będzie to ostatnia w tym roku wizyta zagraniczna prezydenta.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl