Chiny: 17 ofiar czwartkowej tragedii w kopalni

Siedemnastu górników zginęło w wypadku, do którego doszło w kopalni węgla w prowincji Heilongjiang na północnym zachodzie Chin – poinformowała dziś agencja Xinhua. Do tragedii doszło, kiedy spadła kabina windy kopalnianej, którą jechali górnicy.

Wypadek wydarzył się w czwartek. Zwłoki górników wydobyto po czterech dniach. Ustalono, że kabina windy spadła, kiedy – z nieustalonych jeszcze powodów – przepalił się kabel zasilający.

Kopalnie w Chinach są najniebezpieczniejsze na świecie. Co roku w wypadkach górniczych giną tam tysiące ludzi. Wśród przyczyn takiej sytuacji wymienia się niedostateczne środki bezpieczeństwa i brak właściwego nadzoru. Stan techniczny urządzeń i infrastruktury jest zły. Część kopalni działa bez formalnego zezwolenia władz.

Chiny są największym na świecie producentem węgla i zużywają go również więcej niż inne kraje.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl