fot. pixabay.com

Chciał kupić cukier – stracił kilka tysięcy złotych

Kilka tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego na Podkarpaciu, który znalazł w internecie ogłoszenie z bardzo korzystną ofertą sprzedaży cukru. Złożył zamówienie na kilka ton cukru, ale towar do niego nie dotarł.

Jak poinformowała w środę podkarpacka policja, mężczyzna znalazł na popularnym portalu ogłoszeniowym w internecie ogłoszenie o sprzedaży cukru.

„Zainteresowany niską ceną towaru nawiązał kontakt ze sprzedawcą i złożył zamówienie na kilka ton. Otrzymał również e-mailem dokumenty potwierdzające, że cukier zakupił w hurtowni spożywczej. Pieniądze przelał na wskazane w e-mailu konto” – podała policja.

Jednak, kiedy towar nie dotarł, mężczyzna bezskutecznie próbował skontaktować się ze sprzedawcą. Poszukał również w internecie informacji na temat hurtowni, w której miał rzekomo kupić cukier.

„Pokrzywdzony zadzwonił na podany na oficjalnej stronie firmy numer telefonu, gdzie uzyskał informację, że ktoś podszywa się pod tę firmę i w ten sposób oszukuje innych ludzi. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego stracił w ten sposób kilka tysięcy złotych” – podkreślono w informacji.

W sprawie prowadzone jest postępowanie.

Policjanci przypominają, że oferowanie artykułów w bardzo niskich cenach jest jedną z metod bardzo często stosowanych przez oszustów internetowych.

„Pamiętajmy, aby w tego typu sytuacjach zachować szczególną czujność i ostrożność” – apeluje policja.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl