Chcą odwołać marszałek woj. lubuskiego

Radni Prawa i Sprawiedliwości z województwa lubuskiego najprawdopodobniej jeszcze dziś złożą wniosek o odwołanie Marszałek Województwa Elżbiety Polak.

 

Powodem,  jak informują radni jest bałagan w służbie zdrowia. Część radnych ma też zastrzeżenia co do działań marszałek Elżbiety Polak  w Zielonej Górze.

 

 – Marszałek Województwa Lubuskiego, otworzyła wiele konfliktów m.in. dotyczą one prywatyzacji szpitala gorzowskiego, próba łączenia pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze z zadłużonym szpitalem wojewódzkim. Krótko mówiąc to kilka z pomysłów na funkcjonowanie służby zdrowia przez prywatyzację, przez łączenie – zwraca uwagę Robert Paluch, radny PiS w województwie lubuskim.

 

Jeżeli Marszałek województwa Lubuskiego wycofa się z pomysłu łączenia pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze z tamtejszym zadłużonym szpitalem  radni PiS wstrzymają złożenie swojego wniosku.

 

Pomysł scalenia pogotowia ze szpitalem jest jednym z punktów popołudniowych obrad sejmiku wojewódzkiego. W trakcie ich trwania protest zapowiedzieli związkowcy z zielonogórskiego pogotowia ratunkowego, a także związkowcy z Gorzowa.

 

–  Związkowcy bardzo mocną mają protestować, włącznie z paleniem opon, kukieł itp. Ten protest ma być bardzo dokuczliwy. Ma pokazać obecną sytuację. Marszałek jeszcze w piątek poinformowała, że jest porozumienie ze związkowcami.  Tymczasem tego porozumienia nie potwierdzają; mówią, że szykują się na akcję protestacyjną. Zapowiedzieli tą akcję odpowiednim służbom, również straży pożarnej. Pod urzędem marszałkowskim będzie bardzo gorąco – dodał radny.

 

Wypowiedź Roberta Palucha

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj