Ceny gazu w PGNiG Obrót Detaliczny podrożeją o prawie 6 proc.

Od 10 sierpnia klienci PGNiG Obrót Detaliczny zapłacą o prawie 6 proc. więcej za gaz. Nową taryfę spółki zatwierdził prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Nowa taryfa, przewidująca wzrost ceny gazu o 5,9 proc., będzie obowiązywać od 10 sierpnia do 31 grudnia br. PGNIG za powód zmiany taryfy uznała rosnące ceny gazu, ropy i energii na rynkach światowych. Według spółki po wejściu w życie nowej taryfy, rachunki za gaz będą miesięcznie wyższe średnio o 3,6 proc., a średnie rachunki dla gospodarstw domowych pozostaną o 8 proc. niższe niż na koniec 2015 r. To efekt wielokrotnego obniżania cen gazu przez PGNiG na przestrzeni ostatnich 3 lat. A jak jest na świecie? Ceny gazu kształtuje również wzrost notowań ropy naftowej i narastające napięcia w handlu światowym po podwyżkach ceł importowych między USA, Chinami i UE. Tylko w ostatnim półroczu ropa naftowa zdrożała o ok. 9,3 proc. Kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego Polski jest rozbudowa infrastruktury energetycznej oraz realizacja strategicznych inwestycji, związanych z dywersyfikacją źródeł i kierunków dostaw gazu ziemnego, takich jak Baltic Pipe oraz rozbudowa terminalu LNG w Świnoujściu.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl